طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی یا رابطه جنسی نا متعارف

رابطه جنسی مطلوب اهمیت بالایی در روابط زوجین دارد .

یکی از مهم ترین و جدی ترین اختلافات زن و شوهر ، نداشتن رابطه جنسی و یا رابطه جنسی نا متعارف است . رابطه جنسی مطلوب اهمیت بالایی در روابط زوجین دارد و می تواند موجب استحکام زندگی زناشویی شود و در مقابل عدم رابطه زناشویی مناسب می تواند موجب اختلافات عدیده ای در زندگی مشترک شود .

طلاق از طرف زوجه به علت نداشتن رابطه زناشویی

 دلایلی که زن می تواند به علت نداشتن رابطه زناشویی ، از دادگاه درخواست طلاق بنماید را به اختصار خدمتتان عرض خواهیم کرد .

عنن یا ناتوانی جنسی مرد
عنن یا ناتوانی جنسی مرد

1 _ مرد عنن باشد : عنن یعنی اینکه مرد توانایی نعوظ ندارد و نمی تواند رابطه زناشویی برقرار کند که عنن یکی از موارد فسخ نکاح به شمار می آید ، که زوجه می تواند از دادگاه درخواست فسخ نکاح به موجب عنن زوج  را بدهد .

عدم برقراری رابطه جنسی
عدم برقراری رابطه جنسی

 2 _ عدم برقراری رابطه جنسی از طرف زوج : جدا از اینکه دلیل عدم برقراری رابطه زناشویی چیست که می تواند ، قهر ، دلخوری و … باشد ، اگر مدت زمان عدم برقراری رابطه زناشویی طولانی و خارج از عرف باشد ، زوجه می تواند به دلیل عسر و حرج از دادگاه درخواست طلاق بنماید .

3 _ مرد زود انزال است و درمان نمی کند : زود انزالی مرد هم برای زوج و هم برای زوجه رنج آور است ، و موجب بروز مشکلاتی در رابطه زناشویی می شود . مرد می تواند با مراجعه به دکتر ، نسبت به درمان مشکل زود انزالی خود اقدام کند .اما در صورتی که مرد برای درمان زود انزالی خود ، حاضر به درمان نباشد ، زوجه می تواند با اثبات این مشکل و به علت عسر و حرج ، تقاضای طلاق از دادگاه خانواده داشته باشد .

در ناصح یار بخوانید!  دختر باکره و قوانین مربوط به ازدواج آن
سرد مزاج بودن زوج
سرد مزاج بودن زوج

4 _ سرد مزاج بودن مرد : میل و غریزه جنسی در همه افراد جامعه متفاوت است . در بعضی از افراد میل جنسی زیاد و در بعضی از افراد هم به دلیل مشکلات روحی و روانی میل جنسی کم است . در این شرایط اگر زن بتواند به دادگاه ثابت کند که به دلیل سرد مزاج بودن زوج ، در عسر و حرج به سر می برد ، می تواند دادخواست طلاق به دادگاه ارائه نماید .

5 _ رابطه جنسی غیر متعارف : رابطه جنسی غیر متعارف می تواند شامل این باشد که مرد برای رفع نیاز جنسی خود در طول شبانه روز چندین بار اقدام به برقراری رابطه زناشویی نماید ، که خود این شرایط در صورتی که برای زوجه ناخوشایند و غیر قابل تحمل باشد ، می تواند موجبات عسر و حرج باشد و به دادگاه برای انجام اقدامات طلاق به علت عسر و حرج مراجعه نماید .

6 _ رابطه جنسی مقعدی : جدا از این که برقراری رابطه مقعدی از لحاظ شرعی حرام می باشد ، از لحاظ پزشکی هم به هیچ وجه توصیه نشده و می تواند موجب بروز مشکلات زیادی برای زن شود ، با توجه به این مسائل ، در صورتی که مرد ، زن خود را ملزم به برقراری رابطه مقعدی کند و زن تمایل به انجام این رابطه نداشته باشد و موجب اختلاف و بروز مشکل شود ، زن می تواند به علت عسر و حرج تقاضای طلاق خود را به دادگاه خانواده ارائه دهد.

طلاق از طرف زوج به علت نداشتن رابطه جنسی

  • قرن به فتح یا سکون راء ( استخوان زائدی در اندام تناسلی زن که مانع نزدیکی می شود )
در ناصح یار بخوانید!  اقسام طلاق در قانون مدنی

یکی از مشکلات زن که می تواند باعث عدم برقراری رابطه زناشویی شود ، قرن به فتح یا سکون راء ( استخوان زائدی که مانع نزدیکی می شود ) است ، که البته یکی از موجبات فسخ نکاح از طرف زوج نیز می باشد که زوج می تواند به علت داشتن این مشکل در زن ، دادخواست فسخ نکاح به دادگاه ارائه دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.